Witamy na stronie naszego Rally Teamu

Załoga Marcin Nowak i Adam Tajduś planuje starty w Rajdowym Pucharze Polski 2012 !

NEWS & EVENTS

25 Rajd Karkonoski – Nowak, Nykiel, Krysiak gotowi do walki na odcinkach specjalnych

W dniach 27 – 28 sierpnia 2010 w Jeleniej Górze odbędzie się 7 Runda Rajdowego Pucharu Polski i 2 Runda Pucharu Łużyc – 25 Rajd Karkonoski. Na liście startowej widnieje 80 załóg w tym goście z Czech i Niemiec. W piątek odbędzie się badanie kontrolne, zapoznanie z trasą oraz ceremonia startu na Pl. Piastowskim (godz. 21.00). W sobotę zawodnicy ruszą do walki na 9 odcinkach specjalnych rozgrywanych w 3 pętlach. Atrakcją rajdu będą przejazdy zawodników w rajdowych Trabantach, Nissanach Micra, BMW czy Fiacie 126p. W klasie gość wystartuje Paweł Dytko w Mitshubihi Lancer Evo X. Natomiast jeden z gości z Czech zaprezentuje Toyote Corolle S2000 – pierwszy raz na oesach w Polsce.

Na rajdowych odcinkach zobaczymy również wałbrzyskie załogi. Po prawie 4 miesięcznej przerwie na oesy wraca Marcin Nowak/Adam Tajduś w Oplu Kadecie GSI. Załoga pokona oesy bez pomiaru czasu, ponieważ taki jest regulamin dotyczący zdobywania licencji rajdowej R2. Opel Kadett GSI, którym wystartuje załoga, przechodzi właśnie przegląd po Rajdzie Elmot, który zawodnicy ukończyli i zdobyli niezbędne punkty do rajdowej licencji. Marcin i Adam po bardzo udanym Elmocie, liczą na kolejne punkty oraz zapowiadają jazdę bez zbędnego ryzyka ale ku uciesze kibiców. Najważniejsza jest meta i punkty – podkreślają. Niestety planowane starty w Rajdowej 3 Lidze na Śląsku nie doszły do skutku z powodu braku finansów. Dlatego sponsorzy pilnie poszukiwani. Mamy nadzieję, że Opel Kadett załogi Nowak/Tajduś w barwach „Restauracje Park Smaków”, „Garaż Czarodzieja”, „Auto – Części – TERESPOL”, „Auto – moto – serwis Ryszard Brzyk, „Serwis aut rajdowych – Krystian Baszczyj” pozwoli na zdobycie kolejnych punktów, a sami zawodnicy zdobędą kolejne rajdowe doświadczenia.

Kolejnym wałbrzyskim akcentem w 25 Rajdzie Karkonoskim będzie udział załogi Andrzej Nykiel/Łukasz Szczepański w Oplu Astra GSI. Zawodnicy po nieudanym Rajdzie Elmot (awaria skrzyni biegów) zapowiadają ostrą walkę już od pierwszych kilometrów oesowych. Wałbrzyszanie będą mieli z kim powalczyć, ponieważ w klasie „Astra” zgłosiło się 8 załóg. Niespodzianką będzie identycznie oklejony Opel Astra, którym wystartuje strzegomski rajdowiec Paweł Krysiak z pilotem Michałem Trelą. Po Rajdzie Elmot Andrzej Nykiel i Paweł Krysiak połączyli siły i zapowiadają rywalizację w klasie „Astra” z logami tych samych sponsorów na obydwu autach. Do tej pory Paweł Krysiak startował w Rajdowym Pucharze Polski Peugeotem 206. Możliwość większej konkurencji, doborowe towarzystwo rajdowców w Astrach i wzglądy finansowe zdecydowały o przesiadce do Opla. Na rajdowych Astrach Andrzeja i Pawła zobaczymy loga: „Psychotesty – Piotr Robaszyński”, „Meble Amal”, „Stacja patronacka – Sypko”, „Balmet – balustrady”,”Car Valet – chemia i kosmetyki samochodowe”. Trwają rozmowy zawodników z nowymi sponsorami, być może znajda się jeszcze inne loga firm na autach. Rok temu w Rajdzie Karkonoskim Andrzej Nykiel zajął 2 miejsce w klasie „Astra”, wiec liczymy, że tym razem „Bolek”znów znajdzie się na podium „Astry”. Natomiast dla Pawła Krysiaka rajd będzie nauką nowego samochodu ale również liczymy na dobry wynik. Catering na rajdzie zapewni znana z organizacji rajdowych eventów „Restauracja Park Smaków”. Natomiast patronat medialny objął portal Nasz Wałbrzych. Więcej szczegółowych informacji o rajdzie na stronie www.rajdkarkonoski.pl. Zapraszamy do kibicowania!

Łukasz Stępień

powrót...

MULTIMEDIA

LOSOWE ZDJĘCIE


LOSOWY FILM

PARTNERZY

PARTNERZY GŁÓWNI

 • Pic 1

  Pic 2
 • PARTNERZY ZESPOŁU


  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  PATRONI MEDIALNI

 • Pic 1