Witamy na stronie naszego Rally Teamu

Załoga Marcin Nowak i Adam Tajduś planuje starty w Rajdowym Pucharze Polski 2012 !

NEWS & EVENTS

Wałbrzyszanie po 38. Rajdzie Elmot-KRAUSE 2010

Dwa rajdowe dni tj. 24 – 25 kwietnia dostarczyły wielu wrażeń wszystkim fanom sportów samochodowych za sprawą rozgrywającego się wokół Świdnicy 38 Rajdu Elmot – Krause. Doskonała wiosenna pogoda oraz udział ponad 130 załóg rajdowych przyciągnął na trasę bardzo dużo kibiców tej dyscypliny. W sobotę na oesach rywalizowali zawodnicy startujący w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz załogi zbierające punkty do licencji R1. Natomiast w niedzielę do zawodników startujących w Mistrzostwach Polski dołączyli koledzy rywalizujący w ramach Rajdowego Pucharu Polski. Na trasach od początku zmagań widać było bardzo szybkie tempo oraz chęć uzyskania dobrego wyniku. Ostatecznie rajd wygrała załoga Kuchar/Dymurski (Peugeot 207 S2000), drudzy byli Sołowow/ Baran (Ford Fiesta S2000), trzeci Kuzaj/Parry (Skoda Fabia S2000).

Na trasach nie zabrakło również wałbrzyskich załóg. Na liście startowej widnieli m.in. Nowak/Tajduś (Opel Kadett GSI) oraz Nykiel/Szczepański (Opel Astra GSI). Rajdowa karuzela zaczęła się już w piątek od badania kontrolnego, które wałbrzyszanie a dokładnie ich rajdówki przeszły bez problemu. Również odcinek testowy, wypadł pomyślnie dodając tylko smaku zmagań na kolejny dzień.

W sobotę na oesach mogliśmy oglądać całą czołówkę zawodników startujących w ramach RSMP oraz zawodników zdobywających punkty do licencji rajdowej R1. Także na końcu stawki pojawili się wałbrzyszanie Marcin Nowak/AdamTajduś a ich Opel Kadett GSI pokonywał kolejne oesy bez przygód meldując się na metach oesów. Jak wcześniej wspomniano załoga walczyła o zdobycie niezbędnych punktów do licencji R1 a priorytetem było zameldowanie się na mecie rajdu. Cel został osiągnięty w 100%. Załoga kolorowego Opla Kadetta GSI w barwach szczawieńskiej „Restauracji Park Smaków”,”auto – części Terespol” oraz „garaż czarodzieja” szczęśliwie i bez problemów wjechała na metę rajdu w Świdnicy. Zarówno dla kierowcy jak i pilota był to debiut w takim rajdowym klasyku. Poradzili sobie bardzo dobrze a ich jazda była niezwykle widowiskowa. Również czasy mierzone tylko dla siebie wypadły w porównaniu z konkurentami niezwykle ciekawie i zaskakująco dobrze. Na uwagę zasługuje również fakt, iż współpraca kierowca – pilot wypadła rewelacyjnie, mimo iż był to ich pierwszy wspólny występ. Na mecie w Świdnicy załoga zameldowała się w świetnym humorze a wrażenia z kolejnych pokonywanych oesów na pewno pozostaną w ich pamięci na dłużej.

Marcin Nowak Rally Team Marcin Nowak Rally Team Marcin Nowak Rally Team Marcin Nowak Rally Team

Jeżeli chodzi o kolejne starty tej załogi to konkretnych informacji jeszcze nie ma. Wszystko zależy od partnerów rajdowych, którzy finansują starty załogi. Korzystając z okazji załoga Marcin Nowak/Adam Tajduś serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do rajdu oraz podczas trwania zawodów! W szczególności podziękowania należą się wszystkim partnerom rajdowym widniejącym na rajdówce ponieważ bez ich pomocy na pewno udział w rajdzie nie byłby możliwy. Natomiast nowi partnerzy rajdowi – szczególnie poszukiwani!

W niedzielę natomiast na trasach rywalizowały załogi w ramach Rajdowego Pucharu Polski a wśród nich kolejna wałbrzyska załoga Andrzej Nykiel/Łukasz Szczepański w Oplu Astrze GSI. Andrzej to znany wałbrzyski rajdowiec, który potrafi kręcić bardzo dobre czasy na odcinkach specjalnych. W tamtym roku podczas swojego debiutu rajdowego w ramach Rajdowego Pucharu Polski Andrzej zajął doskonałe 2 miejsce w klasie Astra. Również i podczas tegorocznego 4 Rajdu Świdnickiego (mały Elmot, bo tak jest określany), wszyscy liczyli na powtórkę wyniku a niektórzy nawet na wygraną w klasie Astra.

Załoga Nykiel/Szczepański zaczęła bardzo dobrze meldując się na mecie 1 i 2 oesu na 3 miejscu w klasie Astra. Niestety już podczas drugiego oesu zaczęły się pojawiać kłopoty ze skrzynią biegów. Mimo to załoga utrzymała wysokie tempo i dobry wynik na oesie. Niestety na kolejnym 3 odcinku specjalnym awaria się pogłębiała i zaczęła się walka z samochodem a nie z czasem. Na tym odcinku 9 miejsce w klasie. Natomiast najbardziej pechowy okazał się 4 oes, na którym załoga zajęła ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej oesu zostając przy tym z jednym działającym biegiem! Wielki pech i niestety załoga musiała podając decyzje o wycofaniu się z rajdu! Szkoda, ponieważ załoga Astry w barwach „Psychotesty – Piotr Robaszyński”, „Meble Amal”, „Stacja patronacka – Sypko”, „Welmet” mogła powtórzyć wynik z ubiegłego roku a nawet go poprawić. Niestety takie są rajdy. Nie tylko błąd ludzki decyduje o wyniku, ale również ważną kwestią jest sprawna praca auta, która jak wiadomo zawodzi niekiedy w bardzo ważnym momencie. Również ta załoga pragnie podziękować wszystkim osobom jak i partnerom rajdowym za pomoc okazaną w przygotowaniach jak i samym rajdzie!

Warto wspomnieć również o jeszcze jednej dolnośląskiej załodze startującej w 4 Rajdzie Świdnickim a mianowicie Piotr Szczęśniak/Bartosz Nykiel (Citroen C2 VTS). Załoga ta zajęła bowiem doskonałe 2 miejsce w klasyfikacji generalnej 4 Rajdu Świdnickiego oraz wygrała klasę A6. Startowali w ramach Rajdowego Pucharu Polski a ich bardzo szybką jazdę mogliśmy oglądać podczas niedzielnych zmagań oesowych. Przypomnijmy ze Bartosz Nykiel, w sezonie 2009 wywalczył wraz z Marcinem Nowakiem m.in. V – ce mistrzostwo Wałbrzycha i Jeleniej Góry w KJS – ach. Ten wałbrzyski pilot startował również wielokrotnie z Andrzejem Nyklem najpierw w KJS – ach, potem w Rajdowym Pucharze Polski.

Ostatecznie 4 Rajd Świdnicki (zaliczany do Rajdowego Pucharu Polski) wygrała załoga Chuchała/Ciupka (Honda Civic Type – R), drudzy byli Szczęśniak/Nykiel (Citroen C2 VTS), trzeci Strzelecki/Sznajder (Renault Clio).

Wszystkie wałbrzyskie załogi serdecznie dziękują za doping przy trasie odcinków specjalnych! Szczególne podziękowania dla pana Dariusza Ołtuszyka za możliwość publikacji ich zdjęć z rajdu!

powrót...

MULTIMEDIA

LOSOWE ZDJĘCIE


LOSOWY FILM

PARTNERZY

PARTNERZY GŁÓWNI

 • Pic 1

  Pic 2
 • PARTNERZY ZESPOŁU


  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  PATRONI MEDIALNI

 • Pic 1