Witamy na stronie naszego Rally Teamu

Załoga Marcin Nowak i Adam Tajduś planuje starty w Rajdowym Pucharze Polski 2012 !

NEWS & EVENTS

Wałbrzyszanie w 38. Rajdzie ELMOT-KRAUSE

Już w najbliższy weekend 24-25 kwietnia wystartuje ze Świdnicy 1 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 38. Rajd Elmot Krause. W sobotę w okolicy Walimia i Zagórza Śląskiego będziemy oglądać całą czołówkę mistrzostw Polski. Natomiast w niedzielę do zawodników startujących w mistrzostwach Polski dołączą zawodnicy startujący w ramach Rajdowego Pucharu Polski. W sumie w rajdzie łącznie, wystartuje ponad 130 załóg. Jak co roku, na rajdzie nie zabraknie również wałbrzyskich akcentów. Do rajdu przygotowują się Marcin Nowak/Adam Tajduś oraz Andrzej Nykiel/Łukasz Szczepański. Marcin Nowak znany dotąd ze startów w dolnośląskich KJS-ach, w tym sezonie zamierza zdobywać punkty do licencji rajdowej R1 i startować w Pucharze Polski oraz Rajdowej 3 Lidze. Na prawym fotelu Marcina zasiądzie Adam Tajduś również znany ze startów w wałbrzyskich KJS-ach.

Samochód zostaje ten sam, czyli Opel Kadett GSI, który przechodzi właśnie gruntowny przegląd w świdnickiej „rajdowni” Krystiana Baszczyja. Załoga pojedzie sobotnie oesy bez pomiaru czasu, bowiem taki jest regulamin zdobywania punktów do licencji R1. Start będzie zapewne bardzo emocjonujący, ponieważ udział w tym rajdowym klasyku zawsze dostarcza wielu wrażeń. Cały czas trwają przygotowania załogi do rajdu. Auto zostanie oklejone w nowe barwy, ponieważ starty w Pucharze Polski wymagają znacznie większych nakładów finansowych niż w KJS-ach. Trwają również rozmowy z potencjalnymi partnerami rajdowymi na temat współpracy w sezonie 2010. Na pewno zobaczymy na aucie barwy Szczawieńskiej „Restauracji Park Smaków” oraz „Auto – Części TERESPOL” i „Garażu Czarodzieja”. Liczymy, że załoga bezproblemowo pokona wszystkie oesy i zdobędzie niezbędne punkty do licencji. Marcin Nowak, który zdobył m.in. II V-ce Mistrzostwo Dolnego Śląska w KJS-ach na pewno będzie starał się jechać szybko, ale bez zbędnego ryzyka, pokonując oesy widowiskowo ku uciesze kibiców.

Do rajdu przygotowują się również Andrzej Nykiel/Łukasz Szczepański w Oplu Astrze GSI, którzy powalczą o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski, jak i klasie Astra. Andrzej, to młody zawodnik, który pokazał, że potrafi wałczyć o wysokie miejsca, mimo iż do tej pory startował tylko w kilku Rundach Rajdowego Pucharu Polski. „Bolek”, bo taką ksywę ma Andrzej, zawsze słynie z szybkiej jazdy od samego początku rajdowych zmagań. Często też wyznaje zasadę „bokiem do przodu” uzyskując przy tym dobre czasy. Przypomnijmy, iż rok temu w tym rajdzie Andrzej zajął bardzo dobre 2 miejsce w klasie Astra. Również i ta załoga intensywnie szykuje się do rajdu, przygotowując swoją Astrę oraz kompletując budżet. Na aucie Andrzeja powinniśmy ujrzeć barwy m.in. Psychotesty – Piotr Robaszyński, Meble Amal, Stacja patronacka „Sypko” oraz „Welmet”.

Zachęcamy do kibicowania wałbrzyskim załogom, a samym startującym życzymy osiągnięcia mety i uzyskania wysokich wyników. Patronat medialny nad załogami objął portal Walbrzych.INFO – dziękujemy! Wszelkie info o rajdzie na stronie RAJDELMOT.pl oraz na stronie portalu.

powrót...

MULTIMEDIA

LOSOWE ZDJĘCIE


LOSOWY FILM

PARTNERZY

PARTNERZY GŁÓWNI

 • Pic 1

  Pic 2
 • PARTNERZY ZESPOŁU


  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  Pic 2

  PATRONI MEDIALNI

 • Pic 1